آموزشیسبک زندگیمد و زیباییهمه مقالات

نکات کلی در قرار اول

همه ی ما حداقل یک بار با سوال “ در قرار اول چه بپوشیم ” مواجه شده ایم.همیشه اولین دیدار سرنوشت سازترین است و زمانی که می خواهیم کسی که دوست داریم را تحت تاثیر قرار دهیم تا دیدار اول به دیدار های دوم و سوم و … برسد.نحوه ی لباس پوشیدن، اهمیت بیشتری از زمان های عادی پیدا می کند.

با ما همراه باشید تا با یاد گرفتن اصول پوشش در اولین قرار بتوانید بهترین تصویر بصری را در ذهن مخاطب خود ایجاد کنید.

 اولین قرار را در جایی آشنا برنامه ریزی کنید.

مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید محل قرار است زیرا می تواند به طور کل استایل شما را مشخص کند.بهتر است اولین قرار را جایی تنظیم کنید که قبلا به آنجا رفته اید و با محیط آشنایی کافی دارید (این مسئله باعث می شود که به عنوان مثال شما با لباس زرق و برق دار و پاشنه بلند به یک کافه کتاب هنری نروید).

لباسی بپوشید که در آن احساس راحتی می کنید

راحتی باید اولویت شما باشد.به شما اطمینان می دهم که اگر در لباسی که پوشیده اید راحت نباشید،در گرانترین لباس هم شیک و جذاب به نظر نمی رسید.

لباسی بپوشید که زیبایی های شما را نمایش دهد

شما باید اندام خود را بشناسید و بدانید که با توجه به فرم اندامتان چه لباس هایی، زیبایی های شما را بیشتر نمایان می کند.

مثلاً اگر بازوهای خوش فرمی دارید لباسی با آستین های تنگ بپوشید و یا اگر پاهای زیبایی دارید مانتوی بلند را با کت و یا یک مانتوی کوتاه جایگزین کنید.

کفش ها مهم هستند

یکی از مهم ترین المان های استایل شما کفشهایتان هستند که تمیز بودنشان حتی از مدل آنها هم مهم تر است.

پس لطفاً حتماً کفشهایتان را تمیز کنید و با کفش های خاکی و کثیف سر قرار اول یا حتی صدم نروید.

در قرار اول چه کارهایی را انجام ندهیم ؟

  • خیلی تنگ و یا اور سایز نپوشید ، لباسی را انتخاب کنید که دقیقاً اندازه ی اندام شما باشد.
  •  سعی نکنید چیزی را نشان دهید که واقعی نیست، مثلاً اگر شما همیشه استایل خانمانه دارید ولی می دانید که طرف مقابل عاشق ورزش است سعی نکنید با پوشیدن کفش و لباس اسپرت خود را چیزی که نیستید نشان دهید .
  • در مصرف عطر زیاده روی نکنید و رایحه های ملایم را انتخاب کنید.یادتان باشد شما هنوز هیچ شناختی از سلیقه ی طرف مقابلتان ندارید و ممکن است آلرژی او به بوی عطر شما باعث اتمام رابطه در همان قرار اول شود، پس در مورد عطر کاملا محتاطانه رفتار کنید.
  •  لطفاً انتخاب لباس را به دقیقه ی نود موکول نکنید.  شما باید وقت داشته باشید تا لباس هایتان را انتخاب کنید و در صورت نیاز لباس هایتان را به خشکشویی ببرید و یا اتو کنید.پس حداقل دو روز قبل از اولین قرار به فکر لباس هایی که می خواهید بپوشید باشید.
بیشتر بخوانید :  طرز تهیه نان همبرگر خانگی

اگر برای قرار اول به کافه میرویم چه بپوشیم ؟

شلوار جین،تیشرت،کت های چرم،ژاکت های کش باف،ژاکت جین و…

می توانید با ترکیب این المان ها استایل فوق العاده ای بسازید!

چیزی نپوشید که از فرط تنگی نتوانید با آن راه بروید،غذا بخورید و یا حتی نفس بکشید! یک مانتو و یا کت ابریشم با شلوار جین فیت اندام  و یا یک شلوار اسکینی چرم سیاه و یا سفید می تواند انتخاب مناسبی باشد،این استایل را می توانید با یک جفت کفش پاشنه بلند رنگ نود یا مشکی و یک کیف دستی تکمیل کنید.در مورد آرایش باید محتاطانه عمل کنید؛نه خیلی زیاد آرایش کنید و نه خیلی کم.

توجه داشته باشید آرایش برای بولد کردن زیبایی ها و برطرف کردن نقص هاست و نه عوض کردن چهره .

اگر قرار اول ما بعد از ساعت کاری بود چه بپوشیم ؟

مهم تر از این که شما چه می پوشید این است که بتوانید در آن استراحت کنید و از حالت اداری خارج شوید.برای این موقعیت ها شما می توانید یک شومیز ابریشم و یا حریر زیر مانتوی کارتان بپوشید و یک مانتوی جلو باز سبک و یک شال با خودتان به اداره ببرید و بعد از ساعت کاری، مانتوی اداره را با مانتوی دیگر عوض کنید.همچنین می توانید یک کیف دستی کوچک درون کیف کارتان بگذارید تا مجبور نباشید کیف کاریِ بزرگتان را کل روز با خودتان حمل کنید.

در انتها باید تاکید کنم که اعتماد به نفس داشته باشید و خودتان باشید،این چیزیست که قرار دوم شما را تضمین می کند (البته اگر خودتان مایل به قرار دوم باشید).

با توجه به مواردی که گفته شد سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که شما را در بهترین حالت خودتان نشان دهد و در آن راحت باشید،زیرا راحتی شما باعث می شود بیشتر لبخند بزنید و لبخند زیباترین آرایش صورت است که جذابیت شما را دو چندان می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن