آموزشیتکنولوژیهمه مقالات

نحوه قطع درختان به شیوه ای جدید

امروز در سایت روزمره سیستم عجیبی برای قطع درختان معرفی می کنیم که در بعضی از کشورهای توسعه یافته مانند آمریکا، اجرا میگردد.

همون طور که میدانید درختان منبع بسیار مهمی برای ما هستند و ما خیلی به اونها وابسته هستیم. اما بعضی اوقات این منابع با ارزش میتوانند به صورت مانع جلوی راه ما حاضر بشوند. در این مطلب در مورد سیستم قطع شاخه های درختان با استفاده از یک هلیکوپتر و یک سیستم اره ای توضیح داده شده است. این روش در آمریکا دارای موارد مصرف بالایی می باشد و به شما توصیه میکنم که حتما ویدیو این مطلب را ببینید.

در واقع این مساله قطع درخت با هلیکوپتر ایده خیلی خوبی به نظر میاد ولی شاید به خیلی ها  باورشون نشه که این واقعیت داشته باشه. ولی واقعیت داره!

چجوری کار میکنه؟

در این پروسه، برای قطع همگن درخت ها و کم کردن ریسک کار، از یک اره عمودی خاص استفاده میشود.  این دستگاه تشکیل شده از اره های فولادی است که به طور یکی پس از دیگری در کنار هم و با فاصله مشخص قرار داده شده است. نیروی مورد نیاز این دستگاه از یک موتور دیزلی ساده تامین می شود که این موتور را میتوان هم در سیستم اره جایگذاری کرد و هم می توان در هلیکوپتر با استفاده از کابل های انتقال انرژی و نیرو استفاده کرد.

کار با این سیستم بسیار خطرناک می باشد چون با استفاده  نادرست و حرکت های نامنظم و ناگهانی، امکان تاپ خوردن اره و هلیکوپتر وجود داشته و ممکن است که اره جایی گیر کند که در این صورت هلیکوپتر به دردسر  می افتد و مجبور خواهد بود تا اره  را رها کند.

حالا ما فرض میکنیم که استفاده کنندگان از این دستگاه، کار با آن را بلد بوده و در این زمینه تجربه کافی داشته باشند.

باید حرفه ای باشی

در این پروسه، هلیکوپتر بالای درخت ها در مسیری مستقیم پرواز میکند. این سیستم اره غول پیکر شاخه های درختان را با دقت خاصی قطع می کند. کنترل همزمان هلیکوپتر و اره بسیار مهم است چون تنها یک لحظه بی توجهی می تئاند عوابق سنگینی بر جای گذارد.

از این روش معمولا در کنار دکل و خطوط کابل های برقی استفاده می شود. از این روش برای جلوگیری از برخورد شاخه ها با کابل ها استفاده می شود.

بیشتر بخوانید :  نکات کلی در قرار اول
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن